Jump to content

Discovery-avsnitt nominerat till Hugo Awards


Nyhet

Recommended Posts

Hugo Awards, som i år går av stapeln den 19 augusti, har börjat presentera sina nomineringar till de olika priserna. Glädjande kan vi i år se ett Star Trek-avsnitt nomineras till priset Bästa dramatiska presentation - kort format, och förklarligt nog blev det ett avsnitt ur Star Trek: Discovery, då det handlar om det senaste årets produktioner. 

 

Avsnittet vi pratar om är Magic to Make the Sanest Man Go Mad där vi ser Harry Mudd och vissa ur besättningen leva igenom en dag om och om och om igen, i likhet med filmen Måndag hela veckan men så mycket mer otrevligare än den filmen. 

 

Detta är den 27:e nomineringen för Star Trek-genren, med hittills 6 vinster. Läs mer bland våra teman för fler detaljer.

 

Källa

 

[ Till originalnyheten ]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...