Jump to content

CBS: De läckta bilderna har ingenting med Star Trek att göra


Nyhet

Recommended Posts

la_cka_fa_rnekad_cbs_160323.jpg

"And you people, you're all astronauts on ... some kind of Star Trek unrelated CBS project."

 

För en knapp vecka sedan laddade en kameratekniker upp några foton på sin Facebook-sida, föreställandes en astronaut framför en greenscreen. Bilderna skulle enligt uppgift vara tagna på CBS Stage 33, och i en kommentar skrev kameraoperatöreteknikern att vi andra får vänta till januari 2017 innan vi får se slutresultatet.

 

Kombinationen av rymdresenärer, CBS och januari 2017 ledde genast allas tankar till den kommande Star Trek-serien, som ska ha premiär just januari 2017. Nu har CBS bekräftat via TrekCore.com att bilderna är äkta, men de har ingenting med Star Trek att göra, utan hör till ett annat pågående projekt.

 

Vi får nog vänta ett bra tag till innan vi får se riktiga bilder från den nya TV-serien, men för att se det på den ljusa sidan så har vi nu ytterligare en anledning att se fram emot 2017.

 

Källa

 

[ Till originalnyheten ]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...