Gå till innehåll

Obducenten: Anton Yelchin dog ungefär en minut efter olyckan


Rekommenderade inlägg

Postad

Läkaren som är ansvarig för Anton Yelchins onduktion har nu bekräftat att Anton Yelchin dog av traumatisk asfyxi beroende på hårt tryck mot bröstet. Obduktionen visar dessutom att Yelchin dog ungefär en minut efter att själva olyckan skedde. 

 

Biltypen som Anton Yelchin ägde, en Jeep Grand Cherokee, har tidigare dragits tillbaka av fabriken efter en omfattande undersökning av National highway traffic safety administration pga kända problem med att växeln kan läggas i när bilen är stillastående med motorn igång. Polisen tror att detta kan ha varit en möjlig orsak till olyckan i Anton Yelchins fall. 850.000 bilar har dragits tillbaka, men det är upp till ägarna själva att ta dem till fabriken.

 

Källa

 

[ Till originalnyheten ]

Var med i konversationen

Du kan skriva ett inlägg nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att skriva inlägg med ditt konto.

Gäst
Svara i detta ämne...

×   Inklistrad som formaterad text.   Klistra in som klartext istället

  Only 75 emoji are allowed.

×   Din länk har automatiskt bäddats in.   Visa som länk istället

×   Ditt tidigare innehåll har återställts.   Rensa editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Skapa nytt...