Gå till innehåll

Rekommenderade inlägg

Postad

Tjena ser det var längesedan någon gjorde en ny presentation. Så känner jag kanske borde presentera mig ;)

 

Tja jag heter Loke kommer från Uddevalla, är en gammal trekkie (även om jag inte är så gammal ändå ;).) ha sett det mesta som kommit ut genom åren.

Mitt intresse är stort för att göra props så hänger väl mest på FPS forumet, jag gör en del star trek props i diverse material allt från padds till Communicators etc. För mig är det en stor del i min hobby ;)

Har inte jättemycket mer att berätta så får väl dryga ut presentationen med att göra som många andra berätta något om mina favoriter.

Karaktärmässigt så får jag nog säga Doc och Neelix från Voyager är mina två all time favorites. Kommer det till serierna och filmerna så får jag nog ändå säga Voyager och Discovery.

 

Jag blev väl mest medlem här på forumet i hoppet om att kanske träffa på lite trekkies från Uddevalla området. Men alla nya bekantskaper är uppskattade om man säger så.

  • 4 månader senare...
Postad

Vänskapen emellan Neelix och Tuvok är svår att slå 😛

 

Jag bor visserligen inte i Uddevalla men har ett ex som bodde i Munkedal så har hängt i trakterna. Oavsett vad.. Qapla'!

Vänligen logga in för att kunna kommentera

Du kommer kunna lämna en kommentar efter att du har loggat in



Logga in nu
×
×
  • Skapa nytt...